Haberler

Actual Medicine

Bayer Genç Bilim Elçileri, Bilim Şenliği İle Yollarda

Bayer ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle ilköğretim çağındaki çocukların bilime olan merakını canlı tutmak ve onları ileride bilim insanı olmaya yüreklendirmek amacıyla yürütülen Bayer Genç Bilim Elçileri projesinde bu yıl “Bilim Şenlikleri” ile aynı anda yüzlerce çocuk bilimin renkli dünyasını keşfetmeye devam ediyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de toplam 1500’ü aşkın çocuğun katılımıyla gerçekleşen Bilim Şenlikleri’nin bu seferki durağı Bolu oldu.

Bayer Genç Bilim Elçileri’nden oluşan yirmi beş kişilik gönüllü bir ekip, Bolu Sakarya Orta Okulu’nda gerçekleşen “Bilim Şenliği”nde yaklaşık beş yüz çocuk ile projede yer alan sekiz farklı deneyi uyguladı. “Sütün İçinde Dans Eden Renkler, Sihirli Peçete, Görünmez Kuvvet, Kırmızı Lahana Kimyası” gibi çeşitli eğlenceli deneylerin yer aldığı şenlikte, çocuklar günlük hayatta kolaylıkla temin edilebilen malzemelerden oluşan deneyler ile bilimin hayatın her anında olduğunu gözlemleme fırsatı buldu.

Bugüne kadar Türkiye genelinde 40 bine yakın çocukla bir araya gelen Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, Gaziantep şehrinde düzenlenecek Bilim Şenliği ile beraber 1700’ü aşkın çocukla Bilim Şenlikleri’ni tamamlamış olacak.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.