Vismed

Haberler

Actual Medicine

Türk Yoğun Bakım Derneği “Sepsis” İçin Uyardı

Türk Yoğun Bakım Derneği, Eylül ayı boyunca tıbbi acil bir durum ve önlenebilir bir ölüm nedeni olan sepsis ile ilgili yaptığı farkındalık çalışmalarında son olarak Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliği yaptı. Sepsisin önemine, giderek yaygınlaştığına ve sepsisin erken tanısı ve hızlı tedavisinin önem taşıdığına dikkat çekmek amacıyla 13-16 Eylül tarihlerinde oynanan 9 Süper Lig maçında takımlar sahaya “Sepsis’i Önlemek Ellerinizde Yoğun Bakım Hayat Kurtarır” yazılı pankartla çıktı.

Detay

Bayer Genç Bilim Elçileri İzmir’de Bilim Şenliği Düzenledi

Bayer, ilköğretim çağındaki çocuklara bilimi sevdirmek ve onları bilim insanı olmaya yüreklendirmek amacıyla gerçekleştirdiği Bayer Genç Bilim Elçileri projesi kapsamında İzmir’de Bilim Şenliği düzenledi.

Detay

Bristol-Myers Squibb Kanser Hastaları ve Yakınları İçin “Umut Korusu” Oluşturdu

İmmüno-onkolojik tedavilerin ülkemize kazandırılmasında öncü bir rol üstlenen Bristol-Myers Squibb Türkiye (BMS), çalışanlarının kanser hastalarının yanında olduğunu hissetmeleri adına her yıl eylül ayının üçüncü haftasında düzenlendiği “Hasta Haftası” aktivitelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

Detay

Daiichi Sankyo’nun Tenosinovyal Dev Hücreli Tümörün Tedavisi İçin Geliştirdiği İlaç FDA’den Onay Aldı

Sıklıkla el ve ayak parmakları, dizde eklem içi, popliteal bölge, ayak bileği çevresi gibi bölgelerin tendon kılıflarında ortaya çıkan ve nadir görülen yumuşak doku tümörü tenosinovyal dev hücreli tümörün (TSDHT) tedavisi için geliştirilen pexidartinib etken maddeli ilaç, yetişkin hastalarda ilk ve tek sistematik tedavi olarak ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylandı.

Detay

“Birlikte HIV’den Güçlüyüz”

Gilead, Türkiye’de HIV enfeksiyonu konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yeni bir iletişim kampanyası başlattı. “Birlikte HIV’den Güçlüyüz” çatı sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında, “En Büyük Hastalığım” mesajıyla hazırlanan kısa film ve posterlerle HIV’in kontrol altına alınabileceği vurgulanacak. 5 Temmuz’dan itibaren sosyal medyada başlatılan kampanyanın ilk fazı Aralık ayı sonuna kadar devam edecek.

Detay

Şirketler Siber Güvenliği Yeterince Ciddiye Alıyor Mu?

Her geçen gün daha fazla sayıda şirket, siber güvenliği üst düzey bir sorun olarak değerlendiriyor. Buna karşın şirketlerin uygulamaları, bu değerlendirmelerle uyumlu gelişmiyor. Siber güvenlik kuruluşu ESET, Microsoft ve Marsh tarafından hazırlanan ve şirketlerin siber güvenlik yaklaşımını ortaya koyan bir çalışmaya dikkat çekti.

Detay

Sanofi 22 Milyon Liralık Ciroya Ulaşan Antibiyotiklerini Türkiye’de Üretme Kararı Aldı

Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir sağlık çözümleri sunan dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden Sanofi, yerel pazarda 22 milyon TL ciroya ulaşan antibiyotik ürününü Türkiye’de üretme kararı aldığını açıkladı. Özel bir teknoloji ve altyapı gerektiren bu üretim projesi için şirket, Birgi Mefar ile anlaştı.

Detay

Türkiye’nin İlk Antimikrobiyal Ürünü Bien’den

Doğadan ilham alan ve çevre dostu marka olan Bien’in uzun süren inovatif çalışmaları ile sektöre sunduğu yeni yüzey teknolojisi Magiclean, antimikrobiyal özelliği ile hijyen standartlarını maksimum düzeye taşıyor.

Detay

Pierre Fabre İlaç Eczacılara Tüketici Sağlığı Ürünlerini Tanıttı

Pierre Fabre İlaç Türkiye, tüketici sağlığı ürünlerinin içeriklerini tanıtmak üzere Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde eczacılarla bir araya geldi.

Detay

Johnson&Johnson Vision Transitions Light Intelligent Teknolojisine Sahip Acuvue Oasys İçin Avrupa’da CE Belgesini Aldığını Duyurdu

Türünün ilk örneği1 olan fotokromik kontakt lens, hem iç hem de dış mekanda parlak ışığa maruziyeti azaltarak görme düzeltiminin de ötesinde fayda sağlamaktadır.2 Lensler, parlak ışığın zayıflatılmasını sağlamaktadır.

TIME tarafından “2018’in En İyi Buluşları’ndan kabul edilen bu kontakt lens, değişen ışık koşulları karşısında açıktan koyuya doğru hızlı ve problemsiz geçiş yapmakta, zararlı UV ışınlarını engellerken göze giren ışık miktarını dengelemektedir.†,2,3

Detay

Abdi İbrahim’den Nitelikli İşgücü Yetiştirilmesine Tam Destek

Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim, yüksek nitelikli Ar-Ge Personeli yetiştirilmesine ve endüstriye inovatif çözümler geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Üniversitesi ile akademi- sanayi işbirliğinin başarılı bir örneğini hayata geçirdi.

Detay

Türkiye Osteoporoz Derneği ve Amgen’dan Guinness Dünya Rekoru

Biyoteknoloji şirketi Amgen’ın katkılarıyla, osteoporoz konusunda farkındalık yaratmak amacıyla dünya genelinde 10 ülkede başlatılan “Kemikleri Değil Rekorları Kırın” sağlık kampanyası ile 24 saat içinde en çok osteoporoz taraması yapılarak Guinness Dünya Rekoru’na imza attı. Amgen’ın, Guinness Dünya Rekorları işbirliği ile Türkiye, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Mısır, Kuveyt, Lübnan, Meksika, Suudi Arabistan ve Güney Afrika ülkelerinde yerel sağlık ortaklarıyla birlikte aynı anda gerçekleştirdiği taramalara dünya genelinde 3000 kişi katıldı. Etkinlikler de, resmi rekorlar konusunda küresel otorite olan Guinness Dünya Rekor ları'ndan resmi hakemler hazır bulundu.

Detay

Alcon’un Novartis’ten Ayrılma Süreci Tamamlandı

Göz sağlığında dünya lideri Alcon, 9 Nisan itibarıyla Novartis’ten ayrılık sürecinin tamamlandığını ve halka açık, bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladıklarını ilan etti. Şirketin hisseleri “ALC” sembolü ile SIX İsviçre Borsası ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı.

Detay

Astellas İlaç Türkiye, ACE Müşteri Bağlılığı Modelini Hayata Geçirdi

Türk ilaç endüstrisinde 2008’den bu yana hizmet veren, Organ Nakli (Transplantasyon), Üroloji, Onkoloji ve Enfeksiyon olmak üzere dört ana tedavi alanında yenilikçi ürünleri ile çalışmalarını devam ettiren Astellas İlaç Türkiye, sağlık sektöründeki paydaşları için “güvenilen ve tercih edilen bilimsel iş ortağı” olma amacıyla ACE modelini başlattı. Astellas İlaç Türkiye, yeni tanıtım modeli ile stratejik öneme sahip sağlık merkezlerindeki hekimler ve hastalar için değer yaratıp uzun süreli ilişki, iş birliği ve iletişim geliştirmeyi hedefliyor.

Detay

Gilead Sciences İlaçta İnovasyonda Dünya Lideri

Yaşamı tehdit eden hastalıklara yönelik yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanan bir bilim şirketi olan Gilead Sciences, uluslararası ilaç sektörünün saygın organizasyonu IDEA Pharma tarafından bu yıl 9’uncusu yayınlanan “İlaç Sektörü İnovasyon Endeksi’nde” ilk sırada yer aldı. Endeksi hazırlayan IDEA Pharma, Gilead Sciences’ın hastalara ulaştırdığı tedavilerin yenilikçi ve özgün oluşuyla dikkat çektiğini vurguladı

Detay

GSK, Her Anında İyilik Sağlık İçin 60 Yıldır Türkiye’de

Tüm dünyada 300 yılı aşkın süredir yenilikçi sağlık çözümleri sunan GSK, Türkiye’de de 60 yıldan bu yana hayatın her anında iyilik sağlık için çalışıyor. Aşı, solunum ve HIV başta olmak üzere anti-infektifler, dermatoloji, sinir hastalıkları ve üroloji alanlarında faaliyet gösteren GSK Türkiye, sağlık sektörünün liderleri arasında yer alıyor.

Detay