Remogen

Haberler

Actual Medicine

Türkiye’nin İlk Antimikrobiyal Ürünü Bien’den

Doğadan ilham alan ve çevre dostu marka olan Bien’in uzun süren inovatif çalışmaları ile sektöre sunduğu yeni yüzey teknolojisi Magiclean, antimikrobiyal özelliği ile hijyen standartlarını maksimum düzeye taşıyor.

Detay

Pierre Fabre İlaç Eczacılara Tüketici Sağlığı Ürünlerini Tanıttı

Pierre Fabre İlaç Türkiye, tüketici sağlığı ürünlerinin içeriklerini tanıtmak üzere Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde eczacılarla bir araya geldi.

Detay

Johnson&Johnson Vision Transitions Light Intelligent Teknolojisine Sahip Acuvue Oasys İçin Avrupa’da CE Belgesini Aldığını Duyurdu

Türünün ilk örneği1 olan fotokromik kontakt lens, hem iç hem de dış mekanda parlak ışığa maruziyeti azaltarak görme düzeltiminin de ötesinde fayda sağlamaktadır.2 Lensler, parlak ışığın zayıflatılmasını sağlamaktadır.

TIME tarafından “2018’in En İyi Buluşları’ndan kabul edilen bu kontakt lens, değişen ışık koşulları karşısında açıktan koyuya doğru hızlı ve problemsiz geçiş yapmakta, zararlı UV ışınlarını engellerken göze giren ışık miktarını dengelemektedir.†,2,3

Detay

Abdi İbrahim’den Nitelikli İşgücü Yetiştirilmesine Tam Destek

Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim, yüksek nitelikli Ar-Ge Personeli yetiştirilmesine ve endüstriye inovatif çözümler geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla İstanbul Üniversitesi ile akademi- sanayi işbirliğinin başarılı bir örneğini hayata geçirdi.

Detay

Türkiye Osteoporoz Derneği ve Amgen’dan Guinness Dünya Rekoru

Biyoteknoloji şirketi Amgen’ın katkılarıyla, osteoporoz konusunda farkındalık yaratmak amacıyla dünya genelinde 10 ülkede başlatılan “Kemikleri Değil Rekorları Kırın” sağlık kampanyası ile 24 saat içinde en çok osteoporoz taraması yapılarak Guinness Dünya Rekoru’na imza attı. Amgen’ın, Guinness Dünya Rekorları işbirliği ile Türkiye, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Mısır, Kuveyt, Lübnan, Meksika, Suudi Arabistan ve Güney Afrika ülkelerinde yerel sağlık ortaklarıyla birlikte aynı anda gerçekleştirdiği taramalara dünya genelinde 3000 kişi katıldı. Etkinlikler de, resmi rekorlar konusunda küresel otorite olan Guinness Dünya Rekor ları'ndan resmi hakemler hazır bulundu.

Detay

Alcon’un Novartis’ten Ayrılma Süreci Tamamlandı

Göz sağlığında dünya lideri Alcon, 9 Nisan itibarıyla Novartis’ten ayrılık sürecinin tamamlandığını ve halka açık, bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladıklarını ilan etti. Şirketin hisseleri “ALC” sembolü ile SIX İsviçre Borsası ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı.

Detay

Astellas İlaç Türkiye, ACE Müşteri Bağlılığı Modelini Hayata Geçirdi

Türk ilaç endüstrisinde 2008’den bu yana hizmet veren, Organ Nakli (Transplantasyon), Üroloji, Onkoloji ve Enfeksiyon olmak üzere dört ana tedavi alanında yenilikçi ürünleri ile çalışmalarını devam ettiren Astellas İlaç Türkiye, sağlık sektöründeki paydaşları için “güvenilen ve tercih edilen bilimsel iş ortağı” olma amacıyla ACE modelini başlattı. Astellas İlaç Türkiye, yeni tanıtım modeli ile stratejik öneme sahip sağlık merkezlerindeki hekimler ve hastalar için değer yaratıp uzun süreli ilişki, iş birliği ve iletişim geliştirmeyi hedefliyor.

Detay

Gilead Sciences İlaçta İnovasyonda Dünya Lideri

Yaşamı tehdit eden hastalıklara yönelik yenilikçi tedaviler geliştirmeye odaklanan bir bilim şirketi olan Gilead Sciences, uluslararası ilaç sektörünün saygın organizasyonu IDEA Pharma tarafından bu yıl 9’uncusu yayınlanan “İlaç Sektörü İnovasyon Endeksi’nde” ilk sırada yer aldı. Endeksi hazırlayan IDEA Pharma, Gilead Sciences’ın hastalara ulaştırdığı tedavilerin yenilikçi ve özgün oluşuyla dikkat çektiğini vurguladı

Detay

GSK, Her Anında İyilik Sağlık İçin 60 Yıldır Türkiye’de

Tüm dünyada 300 yılı aşkın süredir yenilikçi sağlık çözümleri sunan GSK, Türkiye’de de 60 yıldan bu yana hayatın her anında iyilik sağlık için çalışıyor. Aşı, solunum ve HIV başta olmak üzere anti-infektifler, dermatoloji, sinir hastalıkları ve üroloji alanlarında faaliyet gösteren GSK Türkiye, sağlık sektörünün liderleri arasında yer alıyor.

Detay

Diyabetliler, Omurilik Felçlilerine Destek İçin Koştu

Tip 1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi spor konusunda da engel tanımayacağını göstermek amacıyla oluşturulan Diyabet Koşu Takımı TEAM1, 5 Mayıs’ta İzmir’de düzenlenen Wings For Life World Run’da omurilik felçlilerine destek için koştu. TEAM1 takım üyelerinden Gönül Kaynar kendi yaş kategorisinde (55) yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Detay

Biyoteknolojik Ürün Geliştirmede Dev İş Birliği

Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi (SUNUM) ile Merck, biyoteknolojik ürün geliştirme alanında ülkemize önemli bir Ar-Ge ve uygulama birimini kazandırıyor. “SUNUM&MERCK Yaşam Bilimleri Uygulama Birimi” hayata geçiyor. Uygulama Birimi ile Türkiye, biyoteknolojik ürün proses geliştirme konusunda modern bir laboratuvar altyapısına kavuşuyor. Bu sayede, ülkemizde biyoteknolojik ürünlerin araştırma ve geliştirmesine katkı sağlanıyor ve akademik tabanlı iş gücünün oluşturulması hedefleniyor.

Detay

MSD’nin İnvazif Pnömokok İçin Geliştirilen Yeni Aşısına “Çığır Açan Tedavi” Unvanı

MSD, pediyatrik hastalarda (6 ay- 18 yaş) invazif pnömokok hastalığının (IPD) önlenmesi için klinik çalışmalar yürüttüğü 15 valanlı konjuge pnömokok aşısı V114’ün Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi’nden (FDA) “Çığır Açan Tedavi” unvanını aldığını duyurdu. V114, aynı zamanda yetişkinlerde IPD’nin önlenmesi için geliştirme aşamasında. Şu anda, her iki endikasyon üzerinde Faz 3 klinik çalışmalar yürütülüyor.

Detay