Haberler

Actual Medicine

Diyabetliler, Omurilik Felçlilerine Destek İçin Koştu

Tip 1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi spor konusunda da engel tanımayacağını göstermek amacıyla oluşturulan Diyabet Koşu Takımı TEAM1, 5 Mayıs’ta İzmir’de düzenlenen Wings For Life World Run’da omurilik felçlilerine destek için koştu. TEAM1 takım üyelerinden Gönül Kaynar kendi yaş kategorisinde (55) yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Tip 1 diyabetlilerden oluşan Diyabet Koşu Takımı TEAM1, 5 Mayıs’ta İzmir’de düzenlenen Wings For Life World Run organizasyonunda omurilik felçlilerine destek verdi. Tip 1 diyabetlilerin yaşamın her alanında olduğu gibi spor konusunda da engel tanımayacağını göstermek amacıyla oluşturulan TEAM1, bu kez omurilik felcine dikkat çekmek için koştu.

Diyabetli koşucular, omurilik felçlilerine destek vererek her iki hastalık için de farkındalık yaratmak adına yarıştı. Wings For Life World Run, omurilik felcinin tedavisine kaynak sağlamak için 2014’ten bu yana düzenleniyor.

Türk Diyabet Cemiyeti tarafından Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz sponsorluğuyla hayata geçirilen projenin amacı, diyabetli insanların insülin tedavisi sayesinde hayatlarında hiçbir aktiviteden geri kalmalarına gerek kalmadığını, herkes gibi spor yapabileceklerini ve sporcu olabileceklerini göstermek. TEAM1 projesi ilk yılında Outdoor Fitness, Sağlık Gönüllüleri Derneği ve Altın Havan olmak üzere 3 kurumsal sosyal sorumluluk ödülü kazanmayı başardı.

GERİ DÖN