Haberler

Actual Medicine

Alcon’un Novartis’ten Ayrılma Süreci Tamamlandı

Göz sağlığında dünya lideri Alcon, 9 Nisan itibarıyla Novartis’ten ayrılık sürecinin tamamlandığını ve halka açık, bağımsız bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladıklarını ilan etti. Şirketin hisseleri “ALC” sembolü ile SIX İsviçre Borsası ve New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) işlem görmeye başladı.

Cerrahi ile Kontakt Lens ve Bakım Ürünleri iş birimleri ile faaliyet gösteren Alcon, dünyadaki en büyük göz sağlığı cihazları şirketi. 74 ülkede faaliyet gösteren şirket, bu özelliği ile küresel ölçekte bir varlığa sahip. Alcon, gelişmekte olan piyasalarda hızla büyüyen iş birimleri ile 140’ı aşkın ülkede göz hastalarına hizmet veriyor.

Yaşamın her evresinde oluşabilecek göz bozukluklarını tedavi eden ürünlere sahip olan Alcon, endüstrideki en geniş göz sağlığı ürünleri gamına sahip.

Alcon CEO’su David Endicott, Alcon 70 yılı aşkın bir süredir insanların mükemmel görmesini sağlamak üzere çalışıyor ve şimdi, bağımsız bir şirket olarak, bu hedefi daha da ilerilere taşımak için yeni fırsatların peşinden koşuyoruz. Bağımsız bir şirket olarak sürdürülebilir büyüme sağlamaya ve uzun vadeli hissedar değeri oluşturmaya hazırız. Endüstride ilkleri yapma konusunda uzun bir geçmişe sahibiz ve çevik bir tıbbi cihaz şirketi olarak tamamen müşterilerimiz, hastalarımız ve tü keticilerin ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi ürünler sunmaya odaklıyız” dedi.

Endicott sözlerine şöyle devam etti: “Göz sağlığı hizmetlerine olan talep, nüfusumuz yaşlandıkça ve insanların ekran ile mobil cihazlar karşısında geçirdikleri süre arttıkça önemli ölçüde yükseliyor. Şirketimizin yaşamındaki bu yeni döneme başlarken, Alcon çalışanları olarak kendimizi daha iyi görme ve göz sağlığı için artan ihtiyaçlara ve dünya çapında kaliteli göz sağlığı hizmetlerine yönelik erişim gerekliliklerini karşılamaya adamış bulunuyoruz.”

Şirketin yeni global web sitesine www.alcon.com adresinden ulaşılabilir.

GERİ DÖN