Haberler

Actual Medicine

Pierre Fabre İlaç Eczacılara Tüketici Sağlığı Ürünlerini Tanıttı

Pierre Fabre İlaç Türkiye, tüketici sağlığı ürünlerinin içeriklerini tanıtmak üzere Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde eczacılarla bir araya geldi.

Sağlıktan güzelliğe iz bırakmak kapsamında gerçekleşen toplantıda İstanbul’dan katılan eczacılar ile Pierre Fabre Tüketici Sağlığı kadrosu 700’ü aşkın ekili ve etiketli tıbbi bitki barındıran bahçeyi birlikte ziyaret etti. Toplantı, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin açık alanında bulunan bitkilerin tıbbi biyolog eşliğinde bilgilendirmesi ile başladı. Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde 14 dönümlük alanda yer alan tıbbi bitki bahçesinde gerçekleşen interaktif toplantıda eczacılara bitkisel ürünler, tıbbi bitki içerikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler verildi ve sera gezisi yapıldı.

Pierre Fabre İlaç Türkiye Genel Müdürü Dr. Hande Demirdere toplantıda, 1200’den fazla bitki türü ile dünyanın en zengin botanik arşivine sahip Pierre Fabre İlaç’ın doğal ürünlerinin oluşturduğu geniş portföyü, kurumun uzmanlığa verdiği önemi, tüketiciyi koruma yaklaşımını ve vakıf firması olarak tüm dünyada gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinin verilerine dikkat çekerek Pierre Fabre’nin botanik uzmanlığı ile uluslararası bir ilaç firmasına dönüşümünü anlattı.

Toplumda çok sık görülen önemli sağlık sorunlarından biri olan idrar yolu şikayetlerine karşı Pierre Fabre İlaç’a ait bitkisel içerikli takviye edici gıda ürünlerinin içeriklerinin tanıtıldığı toplantıda, inatçı idrar yolu şikayetlerinin tekrarlanmasının engellenmesinde Uri sanol Cranberry Kapsül ile akut semptomların giderilmesinde yardımcı olan Urisanol Flash ürünlerinin hastaların yaşam kalitesine sağladığı katkılar eczacılar tarafından ilgiyle karşılandı.

Fransız eczacı ve botanikçi Pierre Fabre tarafından 1951’de kurulan ve hemen hemen tüm gelirini insanlığın iyiliği için harcayıp dünyanın her yerine yardım eli uzatan Pierre Fabre İlaç, Urisanol Flash ve Urisanol ürünlerinin temelini oluşturan “Botanik Uzmanlık” kimliğini, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde birkez daha eczacılarla birlikte pekiştirdi

GERİ DÖN