Haberler

Actual Medicine

Novo Nordisk, Diyabet İçin DHL Supply Chain İle Stratejik İş Birliğine İmza Attı

Novo Nordisk Türkiye, diyabetli bireylerin tedaviye kesintisiz erişimi için DHL Supply Chain ile iş birliği gerçekleştirdi. İş birliği çerçevesinde Novo Nordisk’in farklı global üretim merkezlerinden ürün tedariği sağlanacak ve özel paketleme süreci ile Türkiye’deki hastaların erişimine sunulacak.

Novo Nordisk, küresel boyutta yaşanan çeşitli tedarik sıkıntılarından etkilenen ilaç sektöründe, diyabet hastalarının tedaviye kesintisiz erişimini sağlamak amacıyla, önemli bir ürününün tedariki için stratejik bir çözüm üretti. Daha önce global yapıda farklı üretim merkezlerinden tedarik edilen söz konusu ürün, bu yeni işbirliği ile artık DHL Supply Chain tarafından Türkiye’de paketlenerek hastalara ulaştırılıyor.

Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jens Pii Olesen ‘’Novo Nordisk diyabet alanında 100 yıllık tecrübesi ile bu alanda gerçekleştirdiği öncü çalışmalarla lider olan global bir sağlık şirketi. 21’inci yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olan diyabet, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hızla artıyor. Hastalığın tedavisine duyulan ihtiyaç da buna paralel olarak her geçen gün artıyor. Türkiye’de günlük olarak insülin tedavisi alan 1.5 milyon hasta bulunuyor. Hastaların insülin tedariği konusunda sorun yaşamalarını önlemek ve ilaca erişimlerini kolaylaştırmak adına tüm sektöre örnek olacak stratejik bir iş birliği gerçekleştiriyoruz. DHL Supply Chain ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında, şimdiye kadar Avrupa’da farklı ülkelerde paketlemesi yapılan ürünümüz artık Türkiye’de paketlenerek Avrupa kalite standartlarında hastaların erişimine sunulabiliyor. Bu çalışma kapsamında Sağlık Bakanlığı izinlerinin ardından tesis planlamaları ve tüm eğitimler tamamlanarak çalışmalara başlandı” dedi.

DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Buket Cox ise konuyla ilgili, “Dünyanın en büyük lojistik şirketi DHL Supply Chain olarak, hizmet verdiğimiz toplumlara tedarik zincirinin tamamında üstün operasyonel hizmet ve yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyoruz. Son olarak, Türkiye’de Novo Nordisk ile yapmış olduğumuz iş birliği kapsamında, ülkemizin sağlık hizmetlerine bir katkı daha sağlayacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu birliktelikle hem lojistik hem de operasyonel süreçleri yürüterek, Türkiye’de diyabet hastalarına ilaç erişimini sağlamada bir köprü vazifesi göreceğiz. Bu değerli iş birliği ile birçok kişinin hayatını kolaylaştıracak olmanın da ayrıca mutluluğunu yaşıyoruz’’ açıklamalarında bulundu.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.