Haberler

Actual Medicine

Novartis Türkiye ve Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anlaşma İmzaladı

Novartis Türkiye ile Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasında, klinik araştırma süreçlerinin iyileştirilmesi hedefi doğrultusunda iyi niyet anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile bilgi paylaşımı ve ortak çalışmaların yapılması amaçlanıyor.

Önceki haftalarda Ankara Bilkent Şehir Hastanesi ile de bir işbirliği protokolü imzalayan Novartis Türkiye, bu iş birlikleriyle sektörde öncü rol üstlenerek hastaların yenilikçi tedavilere ulaşımını desteklemeyi amaçlıyor.

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Onkoloji Hastanesi Tıbbi Onkoloji İdari Sorumlusu Doç.Dr. Cengiz Karaçin; “Atılan bu adımla birlikte klinik çalışma gönüllüsü hastaların en yeni ve etkili tedavilere hızlı bir şekilde ulaşması daha kolay hale geldi. İş birliği için tüm Novartis ailesine, Ankara Onkoloji Hastanesi Yönetimine, Klinik Araştırmalar Merkezi çalışanlarına ve hekimlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Novartis Türkiye Ülke Başkanı Natacha Theytaz ise; “Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile imzaladığımız bu iyi niyet anlaşması ile klinik çalışmalar alanındaki iş birliklerimize bir yenisini daha eklemekten dolayı mutluyuz. Klinik araştırmaların tıbbi sorulara yanıt bulma ve hastalık tedavisinde yeni yollar keşfetme yolculuğundaki önemine yönelik inancımız doğrultusunda bu projelerimize bir yenisini daha ekledik. Bu iş birliği, ortak çalışmalar yürüterek klinik araştırma süreçlerinin geliştirilmesine olanak sağlaması bakımından büyük önem taşıyor. Bu ortaklık sayesinde tıbbi bilgiyi ilerletmeyi, yenilikçi tedavilere erişimi hızlandırmayı ve nihayetinde onkoloji alanında hasta sonuçlarını iyileştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.