Haberler

Actual Medicine

Johnson & Johnson Vision Küresel İklim Konusunda da Sektöre Öncülük Ediyor

Johnson&Johnson Vision 2030 yılına kadar karbon nötr olmak için çalışmalarına devam ediyor. Johnson&Johnson Vision üretim tesislerinde enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projeleri, yılda 48.000 tondan fazla karbondioksit tasarrufu sağlıyor. Bu miktar 10.000 adetten fazla arabanın ürettiği karbondioksit miktarına eşit bulunuyor. 

2022 yılı itibari ile tüm Johnson & Johnson Vision kontakt lensler yüzde 100 yenilenebilir elektrik kullanılarak üretilmeye başlandı. Bu yenilik, Johnson&Johnson Vision’ın elekt­rik ihtiyacının tamamının yenilenebilir enerjiden sağlama küresel iklim hedefine üç yıl erken ulaşmasını sağlayacak. 

Bunun yanı sıra Johnson&Johnson Vision, Avrupa’da müşteri sipariş teslimlerinde plastik poşet kullanımını da kaldırarak yılda 10 ton plastik tasarrufu ve ayrıca yılda 8,5 milyondan fazla kontakt lens, ambalaj ve folyonun geri dönüşümünü de sağladı. Ayrıca Johnson &Johnson Vision, “Kullanım Talimatları” yerine “Elektronik Kullanım Talimatları” kullanımına hazırlanıyor.

1970 yılından bu yana kontakt lens üreten Johnson & Johnson Vision 1997 yılından bu yana Türkiye’de uzman ekibi ile faaliyet gösteriyor. Johnson & Johnson Vision Türkiye Ticari Müdürü Pelin Kurt, “Göz sağlığı ile ilgili bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz ilklere yenilenebilir enerji konusunda attığımız adımlar ile devam ediyoruz. Sektöre bu konuda da öncülük etmek bizi mutlu ediyor” dedi. 

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.