Haberler

Actual Medicine

Amgen Türkiye Gönüllüleri “Make A Wish ®” Türkiye ile Dilekleri Gerçekleştiriyor

Kurumsal vatandaşlığı, sahip olduğu sorumluluk hissinin ayrılmaz bir parçası ve geleneği olarak gören Amgen Türkiye, gönüllüleri ile birlikte “Make A Wish®” Türkiye tarafından hayata geçirilen Dilek Tasarım Atölyesi projesine katıldı. Amgen, derneğin, hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerini gerçekleştirmelerine katkıda bulunmak hedefiyle dahil olduğu Dilek Tasarım Atölyesi’ne 25 gönüllü çalışanı ile katıldı ve düzenlenen 5 atölye çalışmasında çocukların dilekleri tasarlanarak gerçeğe dönüştürüldü.

Amgen Türkiye Genel Müdürü Güldem Berkman, Amgen’de “iyi şirket” olma bilinciyle gelen sorumluluk hissini tüm topluma ve çevreye yayma hedefiyle çalıştıklarını söyledi. Berkman, “Şirket içinde gönüllü çalışanlarımızın bir araya gelerek oluşturduğu “Gönlü Sorumlular” ekibi ile Türkiye’nin dört bir yanına iyilik taşımayı hedefliyoruz. Make a Wish Türkiye ile çocuklarımızın yüzlerini güldürmek üzere bir araya geldik. İnsanların umut, dayanma gücü ve sevinç duygularını güçlendirmeyi istedik. Çocuklarımızın dilekleri gerçekleştiğinde dünya değişiyor. Onların mutluluğunu görmek paha biçilemezdi” diye konuştu.

Make A Wish®Türkiye; hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 318 yaş arası çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Dernek, 1980 yılında ABD’de lösemi hastası olan 7 yaşındaki Chris’in polis olma dileğinin gerçekleştirilmesiyle temelleri atılan Make A Wish’in kolu olarak, 2000 yılında Türkiye’de kuruldu. 2000 yılından bu yana yaklaşık 4900’den fazla dilek gerçekleştiren dernek, 2009 yılından itibaren dünyadaki en büyük dilek gerçekleştirme kuruluşu olan Make A Wish® Uluslararası Vakfı’nın Türkiye temsilcisi oldu.

TURNP092280084

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.