Haberler

Actual Medicine

Gilead ile Hayat Bulan Fikirler Ödülleri 9. Kez Sahiplerini Buldu

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Hayat Bulan Fikirler programı kapsamında Gilead, bağımsız jüri tarafıfından yapılan değerlendirmede ödül almaya hak kazanan 5’i bilimsel 4’ü sosyal olmak üzere 9 projeye toplam 700 bin TL destek sağlıyor. Gilead, bu program kapsamında bugüne kadar toplam 73 projeye yaklaşık 900 bin dolar destek sağladı.

Gilead Medikal Direktörü Dr. Serhan Sevgi, “Yaşamı tehdit eden hastalıklara en iyi çözümleri geliştirme hedefimiz doğrultusunda bilimin gelişimine katkı sağlamak en önemli önceliklerimizden biri. Faaliyetlerimizi bu yönde sürdürürken kendi araştırmalarımızla yetinmiyor, tüm dünyada bilimsel ve sosyal projelere de destek veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki desteklediğimiz her iyi fikir hastaların ve hasta yakınlarının hayatlarında büyük değişimler yaratacak. Bu yıl tıp, genetik, biyomedikal gibi bölümlerde okuyan üniversite öğrencileri, hekimler, akademisyenler ve sağlık alanında çalışan sivil toplum kuruluşlarının HIV, karaciğer hastalıkları ve onkoloji alanlarında inovatif ve çok değerli fikirlerini içeren toplamda 43 adet proje başvurusu aldık. İnsan hayatını iyileştirmek için araştıran, üreten, araştırma ve geliştirmenin bilimin kalbi olduğuna inanan ve kıymetli fikir ve projelerini bizimle paylaşan tüm katılımcılara teşekkürlerimizi sunar, kazanan projeleri gönülden tebrik ederiz” dedi.

2022 Gilead ile Hayat Bulan Fikirler programı kapsamında kazanan projeler: HIV tedavi alanında: Pozitifiz Derneği’nden Çiğdem Şimşek, Dicle Üniversitesi’nden Yakup Demir, Çiğdem Mermutluoğlu, Mustafa Kemal Çelen, Taha Çelen, Sağlıkta Genç Yaklaşımlar Derneği’nden Perihan Pelin Anılan, Onkoloji ve hematolojik maligniteler tedavi alanında: Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Melek Yüce, Esra Albayrak, Engin Kelkitli, Canan Albayrak, Ferhat Say, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Muzaffer Serdar Deniz, Fatih Karataş, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nden Melek Yüce, Esra Albayrak, Engin Kelkitli, Canan Albayrak, Ferhat Say, Mehmet Turgut, Viral Hepatitler tedavi alanında: Uludağ Üniversitesi’nden Fuat Aksoy, Seçil Ak Aksoy, Ekrem Kaya, Berrin Tunca, Melis Erçelik, Çağla Tekin, Murat Kıyıcı ve İnönü Üniversitesi’nden Barış Otlu, Yaşar Bayındır, Elif Seren Tanrıverdi, Muhsin Murat Muhip Harputluoğlu ve Burak Işık oldu. 

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.