Haberler

Actual Medicine

Endobridge Onuncu Yılını Kutladı

EndoBridge® yıllık toplantılarının onuncusu alanında dünyanın en önde gelen uzmanları ve 36 ülkeden 400’ün üzerinde delege katılımıyla 20-23 Ekim 2022 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi.

 

Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları alanında dünyada birçok ilke imza atan toplantı her yıl olduğu gibi Türkçe, Rusça ve Arapça simultane çeviri ile İngilizce sunum dilinde gerçekleştirildi.

Avrupa Akreditasyon Konseyi tarafından kredilendirilen ve bildirileri Amerikan Endokrin Derneği JCEM Case Reports dergisi özel sayısında yayımlanan toplantının üç günlük bilimsel programında 24 konferans, 16 interaktif vaka tartışma oturumu ve katılımcılar tarafından sunulan klinik vaka posterleri yer aldı. Programda diyabet, obezite, lipid bozuklukları, tiroid, kemik ve osteoporoz, hipofiz, böbreküstü bezi, nöroendokrin tümörler, kadın ve erkek üreme endokrinolojisi dahil olmak üzere endokrinolojinin tüm problemlerine güncel yaklaşımlar kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve EndoBridge® Kurucu Başkanı Prof. Dr. Okan Bülent Yıldız, pandemi döneminden sonra yüz yüze gerçekleştirdikleri ilk toplantıda EndoBridge'in onuncu yılını kutlamaktan uluslararası yürütme kurulu olarak gurur duyduklarını belirterek: “EndoBridge® 2013 yılında ilk kez düzenlendiğinden bu yana deneyimlerini ve tecrübelerini paylaşmak ve dünyaca ünlü endokrinoloji liderleriyle tartışmalara katılmak üzere 95 ülkeden 6000'den fazla doktor ve bilim insanını bir araya getirdi. Hormon dünyasında bir Türk markası olarak kültürler arası diyalog, anlayış ve iş birliğini ulusal sınırların ötesinde geliştirmek için birlikte ilerlediğimizi görmekten mutluyum” dedi.

11. yıllık EndoBridge toplantısı 19-22 Ekim 2023 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.