Haberler

Actual Medicine

Menarini Türkiye “Pills of Art” ile Hayata Sanat Katıyor

Türk sanat tarihinin en çok yorumlanan başyapıtları Mena­rini Türkiye’nin Pills of Art Türkiye projesi kapsamında yeni bir bakış açısıyla yorumlanıyor. Sanatseverlerin ilham kaynağı olan bu eserlerin tarihsel bağlamları, kavramsal çerçeveleri, teknik özellikleri ve içerikleri, küratörlerin çok katmanlı anlatımıyla sanatseverlere sunuluyor. 

Çekimleri Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde gerçekleşen ve küratör Güler Dişbudak’ın anlatımı ile devam eden Pills of Art Türkiye projesinin yeni bölümünde, usta sanatçıların eserlerine dair anekdotlar ve merak edilenler Me­na­rini Türkiye YouTube sayfasında kısa videolarla paylaşılıyor. Sanatseverleri dijital bir keşif yolculuğuna çıkaran projenin yeni videolarında Osman Hamdi Bey’in 1908 tarihli “Silah Taciri” isimli tablosu, Abdülmecid Efendi’nin kişisel sanat anlayışını açıklayan “Haremde Goethe/Mü­ta­laa” adlı eseri, Bedri Kulları’nın “Alman Çeşmesi”, Halil Paşa’nın İstanbul Boğazı’ndaki yalıları resmettiği “Boğaz” isimli tablosu ve başarılı bir doğa gözlemcisi olan Hoca Ali Rıza’nın “Manzara” isimli eseri inceleniyor. 

Dijital sanat projesi Pills of Art Türkiye’nin yeni eserler ile sanatseverlerle buluşmaya devam edeceğini belirten    Me­narini Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direk­törü Ecz. Işıl Çelik Uzunçakmak; “Menarini’nin global çapta 60 yılı aşkın bir süredir devam ettirdiği “Pills of Art” sanat projesini Türkiye’de bu yıl Haziran ayında “Hayata Sanat Kat” mottosu ile hayata geçirdik. Bir sağlık firması olarak sektörde kaliteli ve erişilebilir sağlık çözümlerimiz ile var olurken, bu projemizle de sanat alanında ülkemizin önemli eserlerinin merak edilen hikayelerinin erişilebilir olmasını amaçladık. Hem globalde hem de ülkemizde projemize gösterilen ilgiden ve olumlu geri dönüşlerden dolayı çok mutluyuz” dedi.

Pills of Art Türkiye videolarına Menarini Türkiye YouTube sayfasından ulaşılabilir: 

https://www.youtube.com/c/MenariniT%C3%BCrkiye/playlists 

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.