Haberler

Actual Medicine

AstraZeneca 5 Yıldır Üst Üste “Dünyanın En Sürdürülebilir 100 Şirketi” Listesinde

Sürdürülebilirliği, “toplumun ihtiyaçları doğrultusunda, en anlamlı etkiyi yaratmak için sahip olduğu yetkinlikleri kullanmak“ olarak tanımlayan AstraZeneca, bu alanda yaptığı çalışmalarla uluslararası listelerde yer almaya devam ediyor. AstraZeneca, sürdürülebilirlik konusunda çalışan uluslararası medya ve araştırma kuruluşu Corporate Knights’ın her yıl güncellenen ve tüm sektörlerdeki en sürdürülebilir yaklaşık 7 bin şirketin değerlendirildiği Corporate Knights Global 100 Endeksi’ne bu yıl da girerek, listeye 5 yıldır üst üste girme başarısını sergiledi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış şunları söyledi: “AstraZeneca olarak insanların, gezegenin ve işimizin sağlığının birbirine bağlı olduğunu ve herbirinin diğerini etkilediğini biliyoruz. Bu nedenle sürdürülebilirliği, toplumun ihtiyaç duyduğu yerde en anlamlı etkiyi yaratmak için yetkinliklerimizi kullanmak olarak tanımlıyoruz. Sürdürülebilirlik stratejimizi sağlık hizmetlerine erişim, çevre koruma, etik ve şeffaflık olarak 3 öncelik altında konumluyoruz. AstraZeneca olarak amacımız, hedeflerimizi karşılamanın ötesine geçip, değişen zamanı yakalamak için düşünce yapımızı ve uygulamalarımızı geliştirerek sürdürülebilirliği kurumumuzun her yönüne entegre etmek. Global “Sıfır Karbon Taahhüdü” stratejimize paralel şekilde; hizmet verdiğimiz coğrafyalarda toplum sağlığını iyileştirmek, bilimi açık ve erişilebilir hale getirerek, doğal kaynaklara bağlılığımızı azaltmak ve etik iş uygulamalarını dürüstlükle sergilemek için sağlık ve refahı teşvik eden ortamlar yaratmaya çalışıyoruz. İnsanlar ve dünya için sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek amacıyla bilimin, yeniliğin ve işbirliğinin gücünden yararlanan bir şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Sürdürülebilirlik çalışmalarımızın Corporate Knights tarafından üst üste 5. kez takdir edilmesi bizler için büyük mutluluk kaynağı. Sürdürülebilirlik yolculuğumuzda toplum, çevre ve işimiz için daha da iyisini yapmaya devam edeceğiz.”

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.