Haberler

Actual Medicine

Pfizer Türkiye ve Bilim Kahramanları Derneği’nden “Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi”

Bilim insanları ile gençleri bir araya getirecek sürdürülebilir bir köprü kurmak ve bilim insanlarıyla birebir diyalog geliştirerek gençlerin merak duygularını beslemek, aynı zamanda geleceğin bilim insanları olmaları noktasında çevreleriyle birlikte onlara ilham olmak amacıyla Bilim Kahramanları Derneği ve Pfizer Türkiye iş birliğinde “Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi” başladı. 1418 yaş aralığındaki lise öğrencisi gençlerle bilim insanlarını bir araya getirecek online bilim etkinliklerinden oluşan proje, online ortamda bir dizi etkinlikten oluşuyor. Projenin duyurularından haberdar olmak için Pfizer Türkiye, aynı zamanda Bilim Kahramanları Derneği sosyal medya hesapları takip edilebilir.

 

Proje kapsamında gerçekleştirilecek buluşmalarda ilkb etapta 1418 yaş aralığındaki 600 lise öğrencisi ve 40 öğretmenin, 40 bilim insanı ile buluşması hedefleniyor. Ayrıca 20 gönüllü de sürece katkı sunacak.

Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sıddıka Semahat Demir, Bilim Gençlerle Kazanacak Projesi hakkındaki görüşlerini paylaştı: “Bilim Kahramanları Derneği olarak 10’uncu yaşımızı kutladığımız bu özel senede gençleri bilimle buluşturacak yeni bir projeye başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bir bilim insanı olarak bilimin toplumsal sorunların çözümündeki rolüne vurgu yapmak isterim. Bilim, farklı dallarıyla insanın, yaşamın ve gezegenin daha iyi olma çabasına katkı sunar. Bu anlamda Bilim Kahramanları Derneği olarak geleceği şekillendirme gücüne sahip gençlerin bilimle buluşmasına ve dünyayı olduğundan daha iyi hale getirmek için emek vermesine ilham olmanın çok değerli olduğuna inanıyoruz. Gençleri bilim insanları ile bir araya getirme gayesiyle hayata geçirilen Bilim Gençlerle Kazanacak projesinin bu ilhamın nesiller arasında yayılmasını sağlayacağını düşünüyoruz. Nitekim bilim ve araştırmaya duyulan merak, nesiller arasında kurulan köprünün temelini oluşturacaktır. Çok değerli paydaşımız Pfizer ile birlikte büyük bir heyecanla başlattığımız projenin bilime duyulan ilgiyi toplumun her kesimine yayacak itici güç olmasını diliyorum.”

Proje ile ilgili Pfizer Türkiye Genel Müdürü M. Cem Açık şunları söyledi: “Fikirler yaşamları değiştirme gücüne sahiptir. Gerçekten özel olduklarında yaşamları kurtarabilirler. COVID-19 ile mücadelede de aşı ve tedavi gelişimi, hepimizin umudu ve tüm dünyada yürütülen ortak çalışmaların öncelikli hedefi oldu. Bu nedenle bilim insanlarımızı ve onların geliştirdiği değerli fikirleri korumanın önemini bu dönemde çok daha iyi görmüş olduk. Pfizer Türkiye olarak biz, bilim kazanacak diyerek hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler amacıyla çalışıyoruz. Biliyoruz ki bilim dolayısıyla insan yaşamı, geleceğimizi temsil eden gençler olmadan kazanamaz. Bu nedenle Bilim Gençlerle Kazanacak projesini hayata geçirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz. Projenin her geçen yıl daha fazla gence ve bilim insanına dokunarak büyümesini, geleceğimize ilham olmasını temenni ediyoruz.”

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.