Haberler

Actual Medicine

Nadir Hastalıkların Tanı ve Tedavisinde Önemli Anlaşma

TRPharm, nadir hastalıklar alanındaki uzmanlığını akademik bir platforma taşıdı ve Lokman Hekim Üniversitesi ile iş birliği anlaşması yaptı. İmzalanan anlaşma ile Türkiye ve Ortadoğu-Afrika Bölgesi’nde sık görülen nadir hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerini iyileştirecek inovatif çözümler geliştirilmesi amaçlanıyor.

İş birliği ile ilgili açıklamada bulanan TRPharm Genel Müdürü İsmet İnce, “Ülkemizin sağlık alanındaki öncü inovatif ilaç şirketi olarak, sağlık eğitimi ve araştırmaları alanında çok değerli bir kuruluş olan Lokman Hekim Üniversitesi ile böyle bir iş birliği sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. İmzaladığımız ArGe anlaşması sayesinde, ABD ve Almanya başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarındaki araştırma ve üretim kabiliyetlerimizle destekleyeceğimiz inovasyonu; Avrupa, MENA ve CIS pazarlarına ihraç etmeyi hedefliyoruz. Bu sayede, Türkiye ve OrtadoğuAfrikaBölgesi’nde nadir hastalıklara sahip hastaların tanı ve tedavisüreçlerinde anlamlı değişiklikler yaratabileceğimizeinanıyoruz” dedi.

Lokman Hekim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Gümüşel ise “Lokman Hekim Üniversitesi olarak TRPharm ile imzaladığımız anlaşmanın, üniversitesektör iş birliğine örnek olacağına inancımız tamdır. Her iki kurum için de katma değeri yüksek olan bu birliktelik ile en çok kazananın başta insanlık ve ülkemiz olacağına inanıyoruz” dedi.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.