Haberler

Actual Medicine

“Migreni Bana Sor” Projesi Hayata Geçirildi

Başağrısı ve Ağrı Çalışmaları Derneği tarafından Novartis iş birliğiyle Migren Farkındalık Haftası’nı geride bırakırken migrenle ilgili toplumsal bilinci artırmak ve migren hastalarının hayatında fark yaratmak amacıyla “Migreni Bana Sor projesi” hayata geçirildi. “Migreni Bana Sor” projesiyle migren hastalarına destek olmak, hastaların doğru ve güvenilir bilgilere ulaşmalarını sağlamak, hasta ve hasta yakınlarına yalnız olmadıklarını hissettirmek, hastalıkla ilgili güvenle konuşabilmelerini desteklemek ve migrenlilerin sesi olabilmek hedefleniyor. Proje kapsamında migren hastalarının yaşadığı zorlukları yansıtmak üzere, sözleri yeniden düzenlenen “Bir de Bana Sor” adlı şarkı seslendirildi.

“Migreni Bana Sor” projesinin web sitesinde alanında uzman hekimlerin danışmanlığında hazırlanan migrenle ilgili medikal bilgiler, 20’nin üzerinde hekimle çekilmiş 100’e yakın bilgilendirici video, migren hakkında sıkça sorulan sorular gibi pek çok içerik yer alıyor. Projenin Instagram, Facebook ve YouTube sosyal medya hesaplarından da bu içeriklere ulaşılabiliyor.

Proje kapsamında migren hastalarının yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek için “Bir de Bana Sor” adlı şarkının sözleri yeniden düzenlenerek seslendirildi. Bu şarkıyla migrenin tedavi edilebilir bir hastalık olduğu ön plana çıkarılarak hastalara umut aşılamak hedefleniyor.

Siz de #migrenibanasor etiketiyle sosyal medya paylaşımları yaparak migren farkındalığına katkı sağlayabilirsiniz. Migren hakkında doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak ve “Migreni Bana Sor” projesiyle ilgili daha fazla bilgi için: www.migrenibanasor.com, https://www.instagram.com/migrenibanasor/,https://www.facebook.com/migrenibanasor/,https://www.youtube.com/migrenibanasor

“Migreni Bana Sor” farkındalık platformuna katkıda bulunan uzman hekimler: Prof. Dr. Elif Ilgaz Aydınlar, Prof. Dr. Betül Baykan, Prof. Dr. Şebnem Bıçakçı, Prof. Dr. Özlem Coşkun, Prof. Dr. Neşe Çelebisoy, Prof. Dr. Babür Dora, Prof. Dr. Mustafa Ertaş, Prof. Dr. Figen Gökçay, Prof. Dr. Elif Ilgaz Aydınlar, Prof. Dr. Levent İnan, Prof. Dr. Ömer Karadaş, Prof. Dr. Necdet Karlı, Prof. Dr. Elif Kocasoy Orhan, Prof. Dr. Taner Özbenli, Prof. Dr. Aynur Özge, Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, Prof. Dr. Vesile Öztürk, Prof. Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman, Prof. Dr. Aksel Siva, Prof. Dr. Hadiye Şirin, Prof. Dr. Derya Uludüz, Prof. Dr. Nevzat Uzuner, Prof. Dr. Serap Üçler, Prof. Dr. Pınar Yalınay Dikmen, Prof. Dr. Mehmet Zarifoğlu, Doç. Dr. Hakan Levent Gül, Doç. Dr. Uğur Uygunoğlu.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.