Haberler

Actual Medicine

Bristol Myers Squibb Türkiye Global Hasta Haftası’nı Kutladı

Bristol Myers Squibb (BMS) Türkiye bu sene 7’ncisi düzenlenen BMS Global Hasta Haftası’nda kanser hastalarının verdikleri mücadeleye dikkat çekmek ve çalışanlarının kanser hastalarının yanında olduğunu hissetmeleri amacıyla değer yaratan birçok etkinlik düzenledi. Her yıl eylül ayında kanser hastalarının verdikleri mücadeleye dikkat çekmek ve BMS çalışanlarının kanser hastalarının yanında olduğunu hissetmeleri amacıyla düzenlenen “Global Hasta Haftası” bu sene 27 Eylül -1 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. BMS Türkiye ekibi origami atölyesinde hastalar için figürler oluştururken BMS’in tüm dünyada yürüttüğü bağış kampanyasına destek olmak amacıyla 33.199 dakika hareket etti.

 

Gelenekselleşen Global Hasta Haftası’nı bu yıl da anlamlı etkinliklerle tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden BMS Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkcı; “Biz, geleceğe umutla bakmak için bir araya gelmiş büyük bir aileyiz. Doktoru, hastası, sağlık çalışanı, STK’sıyla kansere karşı mücadelemizi el ele sürdürüyor ve yeni çözümler sunmaktan kıvanç duyuyoruz. Her sene kanser hastalarımızın mücadelelerine dikkat çekerek kanser farkındalığının artması için çalışmaya devam ediyoruz. Bu yıl 7’ncisini düzenlediğiiz Bristol Global Hasta Haftası’nda işimize duyduğumuz inancı ve tutkuyu bir kez daha etkinliklerimizde yansıtmaya çalıştık. Oldukça keyifli geçen bu haftada tüm BMS çalışanları olarak kanser hastaları için bir arada anlamlı ve bir o kadar da keyifli etkinliklere imza atmanın mutluluğunu yaşadık. Öncelikle bu mücadelenin ve ardından da içindeki gücün farkına varanların sayısı ne kadar artarsa kazanmaya o kadar çok yaklaşırız. Birbirimize tutunursak geleceği, kendimizden emin bir şekilde karşılarız. Birlikte fark yaratabiliriz, çünkü içimizde o güç var” dedi.

Hafta kapsamında, 2012 Uluslararası Origami Olimpiyatı birincisi Kunsulu Jilkishiyevna yönetiminde origami atölyesi düzenleyen BMS Türkiye çalışanları, hastalara verdikleri değeri kalıcı bir sembol haline getirebilmek adına kalp figürleri tasarladı. Yüzlerce kalp figürü katlayan BMS Türkiye çalışanları, “BMS for patients” yazılı büyük bir sanat tablosu oluşturarak, ortaya çıkan eseri genel merkezlerinde sergilemeye başladı.

BMS’nin globalde gerçekleştirdiği bağış kampanyasına BMS Türkiye çalışanları da hafta boyunca hareket ederek destek verdi. Haftaya hep beraber yürüyüş yaparak başlayan BMS Türkiye ekibi hafta boyunca 33.199 dakika hareket ederek BMS’in Özel Olimpiyatlar’a küresel çapta yaptığı 1 milyon dolarlık bağışa katkı sağladı.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.