Haberler

Actual Medicine

Abdi İbrahim ve Boehringer Ingelheim’den Önemli Bir Yerelleşme İşbirliği!

Abdi İbrahim İlaç ile Boehringer Ingelheim’ın yerli üretim alanında yaptığı işbirliğine ilişkin lansman töreni, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin ev sahipliğinde 6 Ekim’de İstanbul’da gerçekleştirildi. Türk ilaç sanayisine yönelik olarak Boehringer Ingelheim tarafından gerçekleştirilen yerelleşme yatırımına ilişkin lansman törenine; Abdi İbrahim İlaç CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu, Boehringer Ingelheim Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Direktörü ve İnsan Sağlığı İş Birimi Başkanı Mohammed AlTawil ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu ile iş dünyası ve firma yöneticileri katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu, Boehringer Ingelheim ile Abdi İbrahim İlaç’ın bu işbirliği için “Ülkemizin ilaç tedarikindeki güvenliğine katkı sağlayan bir işbirliği ve yatırım olacağını görüyorum” dedi.

Boehringer Ingelheim ile yerli üretim alanında yapılan işbirliği hakkında açıklamada bulunan Abdi İbrahim İlaç CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu şunları kaydetti: “Türk ilaç sektörünün lider şirketi olarak, Almanya’nın köklü ilaç firmalarından Boehringer Ingelheim ile bugün önemli bir işbirliğine imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Abdi İbrahim, iyileştirme heyecanını 109 yıldır muhafaza eden bir şirket. Boehringer Ingelheim da tıpkı Abdi İbrahim gibi 3. kuşağın yönetimde olduğu köklü bir şirket. İmza attığımız bu anlaşma kapsamında Abdi İbrahim tesislerinde Boehringer Ingelheim’ın yenilikçi ürünlerini üreteceğiz. İlaçta yerelleşme uygulamasına en başından bu yana en büyük desteği veren şirket olarak bu anlaşmayla birlikte ülkemize yeni knowhow da kazandırmış olacağız.

İlk etapta hipertansiyon tedavisine yönelik ürünün yerelleşme çalışmalarını gerçekleştireceğiz, ardından merkezi sinir sistemi ve diyabet ürünlerini üretmeye başlayacağız. İmza attığımız anlaşma uzun vadeli bir işbirliğinin başlangıcı olmanın yanı sıra Abdi İbrahim’in Türkiye ile birlikte Cezayir'deki üretim tesislerini de kapsayan ilk anlaşma olmasıyla da büyük önem taşıyor. Hem Türkiye’deki hem de Cezayir’deki üretim tesisimiz bu anlaşma kapsamında hizmet verecek. Üstün teknolojik donanımlı tesislerimiz, güçlü insan kaynağımız, bilgi birikimimiz ve ArGe’ye yaptığımız yatırımla hükümetimizin başlattığı ilaçta yerelleşme uygulamasına desteğimizi sürdürmekten mutluluk duyuyoruz. Bu hamle Türkiye’nin ilaçta etkin bir oyuncu olma hedefine hizmet ediyor ve Abdi İbrahim olarak buna katkı sunmanın gururunu yaşıyoruz.”

Boehringer Ingelheim Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölgesi Direktörü ve İnsan Sağlığı İş Birimi Başkanı Moham med AlTawil de şunları kaydetti: “Abdi İbrahim ile yerelleşme işbirliğimiz, Türkiye’deki operasyonlarımızı ilk kurduğumuz günden bu yana yaptığımız en büyük yatırımlardan birisidir. Hedefimiz diyabet, merkezi sinir sistemi hastalıkları ve kalp damar hastalıklarına yönelik yenilikçi ilaçlarımızın her iki kutusundan birini yerli olarak üreterek kendi kendine yeterliliği artırmak ve yerli üretim kabiliyetlerini güçlendirerek ithalatı azaltmaktır. Türkiye’deki hastaları en kısa sürede yerli üretimle sağlanan yenilikçi tedavilere eriştirmeyi taahhüt ediyoruz ve bu proje ile yerel olarak üretilen ilaçlarla 700.000’den fazla hastaya hizmet sunacağız.”

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.