Haberler

Actual Medicine

AstraZeneca Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Yayınlandı

Global “Sıfır Karbon Taahhüdü” stratejisiyle toplum, çevre ve iş için daha da iyisini yapma hedefiyle çalışmalarına devam eden AstraZeneca Türkiye, sağlık hizmetlerine erişim, çevre koruma, etik ve şeffaflık olarak 3 öncelik altında konumlandırılmış 16 öncelikli odak alanındaki sürdürülebilirlik güncellemelerini Sürdürülebilirlik Raporu’nda paylaştı.

Sürdürülebilirliği şirket faaliyetlerinin merkezine konumlandıran AstraZeneca, hizmet verdiği tüm coğrafyalarda toplum sağlığını iyileştirmek, bilimi açık ve erişilebilir hale getirerek, doğal kaynaklara bağlılığını azaltmak ve etik iş uygulamalarını dürüstlükle sergilemek için sağlık ve refahı teşvik eden ortamlar yaratmaya çalışıyor. Bu kapsamda, 2020’de İsviçre’nin Davos kentinde gerçekleşen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Yıllık Toplantısı’nda açıkladığı “Sıfır Karbon Taahhüdü” stratejisiyle AstraZeneca, iklim değişikliğiyle mücadele ve sürdürülebilirlik kapsamındaki hedeflerini hızlandırarak yenilenebilir enerji üretimini iki katına çıkarmayı hedefliyor. Kurum, 2025’e kadar karbon salınımını sıfıra indirmek için hem elektrik hem de ısı tüketiminde yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanacak. AstraZeneca Türkiye de bu strateji doğrultusunda oluşturduğu Sıfır Karbon Çalışma Grubu ile çalışmalarına devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış; “AstraZeneca olarak amacımız, hedeflerimizi karşılamanın ötesine geçip, değişen zamanı yakalamak için düşünce yapımızı ve uygulamalarımızı geliştirerek sürdürülebilirliği kurumumuzun her yönüne entegre etmek. Sürdürülebilirlik, faaliyetlerimizin merkezindeki en önemli bileşenlerden. Ürünlerimizin ve çözümlerimizin çevresel etkisini kontrol etmek de bu doğrultuda kilit önceliklerimiz arasında yer alıyor. Global stratejimize paralel şekilde; hizmet verdiğimiz coğrafyalarda toplum sağlığını iyileştirmek, bilimi açık ve erişilebilir hale getirerek, doğal kaynaklara bağlılığımızı azaltmak ve etik iş uygulamalarını dürüstlükle sergilemek için sağlık ve refahı teşvik eden ortamlar yaratmaya çalışıyoruz. Türkiye’deki sürdürülebilirlik faaliyetlerimizi kapsayan 2020 Sürdürülebilirlik Raporu’muzu paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. AstraZeneca Türkiye olarak fark yaramak için toplum, çevre ve işimize katkı sağlamak amacı ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

AstraZeneca Türkiye 2020 Sürdürülebilirlik Raporu için: https://www.astrazeneca.com.tr/content/dam/aztr/homepage/Sustainability_Report_2020Online.pdf

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.