Haberler

Actual Medicine

Nestlé Türkiye, Tüketici Sağlığı Alanındaki Büyümesini Sürdürüyor

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, bütünsel sağlık yönetimine yaklaşımı değiştiren beslenmeyle ilgili terapi ve tedaviler geliştirmeyi amaçlayan Nestlé Health Science Türkiye öncülüğünde, Türkiye’de faaliyet gösteren Dikey Vitamin’in hisselerinin bir bölümünü satın alarak, önemli bir yatırımı daha hayata geçirdi.

Yerlileşme stratejisi çerçevesinde Türkiye’nin ilk enteral beslenme fabrikasının temelini 250 milyon TL yatırımla Ekim 2020’de atan Nestlé Health Science Türkiye, yeni bir yatırımını da tüketici sağlığı alanında Dikey Vitamin ortaklığı ile gerçekleştiriyor. Türkiye’de yükselen eticaret kanalında supplementler.com ve vitaminler. com platformlarıyla 2012 yılından bu yana hizmet veren Dikey Vitamin, sektörünün önde gelen markalarının yanı sıra, yerel üretim ile kendine ait olan markalarını da tüketicilere sunuyor.

Bu ortaklığın Nestlé Türkiye’nin tüketici sağlığı alanındaki büyüme stratejisi kapsamında önemli bir adım ve geleceğe yapılan bir yatırım olduğunu belirten Nestlé Türkiye CEO’su Yasser Abdul Malak, “Özellikle pandemi ile bir likte büyüyen eticaret fırsatlarını düşünerek Nestlé Health Science öncülüğünde Dikey Vitamin’in azınlık hissesini satın aldık, vitamin ve mineral destekleri pazarında anlamlı bir yatırımı hayata geçirdik. Bütüncül bir pazarlama anlayışı ile ilerleyerek, bireylerin beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek üzere, sağlık ve iyi yaşam alanındaki öncü rolümüzü sürdürmeye devam edeceğiz. Dikey Vitamin ekibi ile birlikte yenilikçi sinerjiler yaratarak tüketicilere hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Nestlé Health Science Türkiye Genel Müdürü Hanzade Yaz da tüketici sağlığına yönelik yatırım stratejilerini önceliklendirdiklerini ve bu satın almanın güçlü büyüme ivmesine katkıda bulunacağını vurguladı. Yaz “Bu yatırımla birlikte önceliğimiz olan eczane kanalını da destekleyerek tüketicilerin ihtiyaçlarına çok daha hızlı ve etkin bir şekilde cevap vermeyi hedefliyoruz. Dikey Vitamin ile iş birliğimiz, markalar ve kanallar açısından mevcut sağlık ve beslenme portföyümüzü tamamlıyor” derken, bu ortaklığın aynzamanda coğrafi büyüme için de önemli fırsatlar sunacağını ifade etti.

Dikey Vitamin Kurucu Ortakları Jack Ojal vo ve Cömert Tavaslıoğlu da “Bizim için çok heyecanlı bir adım. Bugüne kadarki başarılarımızı, bu ortaklıkla daha büyük ve yeni hedeflere taşıyacağımıza dair inancımız tam. Tüketiciye doğrudan erişim modelimizi koordineli bir şekilde güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.