Haberler

Actual Medicine

Fresenius Kabi Türkiye Eğitim Platformu www.enteralonline.com ile Fark Yaratıyor

Fresenius Kabi Türkiye, klinik beslenme alanında sunduğu enteral ve parenteral beslenme ürünleri ile fark yaratırken, bu yıl yeniden yapılandırdığı Türkçe bilimsel platformu www.enteralonline.com ile hekimlerin nütrisyon tedavisi konusundaki tüm bilgi ve paylaşım ihtiyacına yanıt vermeyi hedefliyor.

Dijital dönüşüm ve entegrasyon son yıllarda tüm dünyayı giderek daha fazla etkisi altına alırken, COVID-19 salgını bu süreci bambaşka bir seviyeye taşıdı. Günlük hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal buluşmaları sağlayan platformlar bizleri izolasyondan korurken, sürekli gelişimin önündeki engelleri de kaldırdı. Ülkemizde 1992 yılından bu yana klinik beslenme, infüzyon ve transfüzyon alanında hayat kurtaran ürünler ve geliştirdiği teknolojilerle faaliyet gösteren Fresenius Kabi Türkiye de bu süreçte daha da kapsamlı hale getirip derinleştirdiği eğitim platformu www.enteralonline.com ile birçok ihtiyaca aynı anda cevap veriyor.

2017 yılında hayata geçen www.enteralonline.com, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının enteral beslenme ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilmeleri için kurgulandı. Onkoloji, cerrahi, nöroloji, geriatri, yoğun bakım gibi farklı disiplinlerin nütrisyonla ilişkilerini derinleştiren, alandaki gelişmeleri birinci elden takip edebilmelerini sağlayan, çoğaldıkça artan bilginin gücünü arkasına alan platformda ayrıca podcast, canlı yayın, webcast gibi farklı formatlarda yayınlara yer veriliyor.

Pandemi döneminde hekimlerin bilgi paylaşımı için kapsamlı olanaklar sunan www.enteralonline.com, aralarında Türk Nöroloji Derneği, KEPAN Derneği gibi çok sayıda STK ile de iş birliği içerisinde yayınlar gerçekleştirdi. Global ve ulusal ölçekte bilgi ve tecrübe paylaşımları ile güçlenen ve bu yıl kullanıcı dostu tasarımıyla yeniden kurgulanan www.enteralonline.com ile ilgili gelişmeleri Fresenius Kabi Türkiye Genel Müdürü Rezzan Newton, Fresenius Kabi Türkiye Pazarlama Direktörü Seda Tetik Saday ve Kıdemli Ürün Müdürü Derya Berkman ile konuştuk.

“Tüm projelerimizde bütüncül bir bakış açısı ile ilerliyoruz”

Fresenius Kabi olarak Türkiye pazarında öncü bir konumumuz var; hem enteral hem de parenteral beslenme alanında ürünler sunan ilk ve tek firmayız. Ülkemiz de parenteral beslenme ürünleri ile başladığımız yolculuğumuza, 2015 yılından bu yana enteral nütrisyon ürünlerimizi de katarak devam ediyoruz. Bu alanda da her yıl anlamlı büyüme oranları ile yerimizi sağlamlaştırıyoruz. Öncelikli hedefimiz, farklı hasta gruplarının malnütrisyon probleminin ortadan kaldırılmasına destek olmak.

Nütrisyon tedavisinin, kritik hastalıkların tedavi sürecinde olmazsa olmaz bir parça olduğunu düşünüyoruz. Sunduğumuz nütrisyon çözümleriyle hastaların hayatlarının iyileşmesine katkıda bulunmak en büyük amacımız. Bu amaçla yürüttüğümüz tüm projelerimizde de bütüncül bir bakış açısının önemini her fırsatta vurguluyoruz.

Hastalarımızın yaşam kalitelerini iyileştirmek amacıyla bir yandan kritik ve kronik hastaların bakımı ve tedavisi ile ilgili çalışmalarımızı hızla sürdürürken diğer yandan faaliyet alanlarımızda her türlü tıbbi gelişmeye destek oluyoruz. Tüm çalışmalarımızın temelinde ise şirket felsefemiz olan “Hayata Özen Gösterir” var.

“www.enteralonline.com, sağlık meslek mensupları için kapsamlı ve güncel bir bilgi kaynağı”

Enteral beslenme alanında hastaların değişen ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitlilikte, zengin bir ürün portföyüne sahibiz. Oral, tüp ve toz formundaki beslenme ürünlerimizin yanı sıra Türkiye’de bir ilk olan yoğurt kıvamındaki ürünümüz gibi birçok farklı ürünle hastaların karşılaştığı beslenme sorunlarına hem yüksek protein gibi özel ürün içeriği hem de tat ve kıvam gibi tedavi uyumu açısından önemli çözümler sunuyoruz. Bütün bunların yanı sıra tüple beslenen hastalara ve hasta yakınlarına, nütrisyon tedavisi ile ilgili eğitim veren ve ilgili soruları yanıtlayan hasta destek programımız ile yardımcı oluyoruz.

2017 yılında onkoloji, cerrahi, nöroloji, geriatri, yoğun bakım gibi farklı alanlarda nütrisyon tedavisinde, sağlık meslek mensuplarına yönelik önemli bir eğitim ve paylaşım platformu olarak konumlandırdığımız www.enteralonline.com portalını hayata geçirdik. 2020 yılında başlayan pandemi süreci ise bizi platformumuzu daha kullanıcı dostu, derin, kapsamlı hale nasıl getiririz konusunda düşünmeye ve ortak aklın gücüyle harekete geçmeye teşvik etti. Bu sayede de farklı disiplinlerin nütrisyonel tedavi alanındaki deneyimlerinin bulunduğu ve en güncel bilgilerin yer aldığı Türkçe bilimsel platformumuz www.enteralonline.com’u daha ileri bir noktaya taşıdık. Geldiğimiz noktada www.enteralonline.com simülasyonların, hastaların nütrisyon tedavilerine yönelik yaşamsal içerikler ile bilimsel verilerin yer aldığı önemli bir platform haline geldi.

Bu süreçte platformumuzun teknik altyapısını da güçlendirerek, daha kapsamlı ve derin bir eğitim platformu haline de getirdik. Son güncellemelerle daha kullanıcı dostu bir görünüme sahip olan www.enteralonline.com’da yapılan yayınlar hem canlı olarak hem de sonrasında izlenebiliyor. Platformda yer alan vaka simülasyonları ile daha gerçekçi ve çözüm odaklı bir platform yaratmış olduk. Yine bu dönemde birçok dernek ile birlikte sağlık meslek mensupları için düzenlediğimiz online toplantılarımızla global ve ulusal ölçekte bilgi ve tecrübe paylaşımlarını destekledik ve desteklemeye de devam ediyoruz.

“Nütrisyon tedavisi hastaların hayat kalitesini artırmak için bütünün önemli bir parçası”

Nütrisyon tedavisi, tedavide eksik bırakılmaması gereken bütünün önemli bir parçası. Fresenius Kabi Türkiye olarak, nütrisyon tedavisinin kritik ve kronik hastalıkların tedavisine pozitif etki yapabileceğine inanıyoruz. Bu nedenle de projelerimizde malnütrisyon farkındalığına vurgu yapacak fikirlere odaklanıyoruz.

Bilgi paylaşımının, bilimsel ilerlemenin en temel koşullarından biri olmasından hareketle hayata geçirdiğimiz www.enteralonline.com platformunu bu nedenle çok önemsiyor ve sürekli güncel, aktif olması için çalışıyoruz. Platformda “Hepsi Bir Bütün” ve “Nütrisyonun Seyir Defteri” gibi farkındalık toplantıları ile hem devam eden tedavi süreçlerinde hem de genel olarak nütrisyonun hastaların hayat kalitesini artırma konusunda bütünün önemli bir parçası olduğuna dikkat çekiyoruz.

Bu sayede de sağlık meslek mensuplarının nütrisyon tedavisine yönelik güncel ve kritik bilimsel verilere en kısa yoldan ulaşa bilecekleri, gerektiğinde referans olarak görebilecekleri güvenilir bir bilgi kaynağı yaratmış olmayı amaçlıyoruz. Hekimlerimizi ayrıca güncellenen yeni kılavuzları ve bilimsel çalışmaları özetlediğimiz birçok elektronik broşürümüzle de desteklemeye devam ediyoruz. Gerek elektronik broşürlerimiz gerekse farkındalık videolarımız ile doğru bilgiyi en efektif şekilde onlara ulaştırmaya çabalıyoruz.

Fresenius Kabi Türkiye olarak, yaptığımız tüm projelerimizde hem hastaların hem de sağlık çalışanlarımızın değişen ihtiyaçlarına yanıt veren tedavi seçeneklerinden faydalanmaları için çalışmaya devam edeceğiz.

www.enteralonline.com’da neler var?

CANLI YAYINLAR Nütrisyonun Seyir Defteri, 2’de 1 Pazartesi gibi yayın serileri, alanında uzman hekimlerle yapılan canlı yayınlar ve sonrasında konu, branş ve tarih seçimi özelliği ile kolayca bu yayınlara ulaşılabilecek bir webcast kütüphanesi.

NÜTRİSYONEL TEDAVİ ALANLARI Fresenius Kabi Türkiye’nin çalıştığı tüm branşlara özel bilimsel bir kütüphane. Her branşın altında ilgili hastalıklar, nütrisyonel tedavileri kılavuzlar ve çalışmalar eşliğinde vurgulayan bilimsel bir kaynak.

KLİNİK DENEYİMLER Branş / Konu seçimi yaparak farklı hastalık alanlarında oluşturulmuş gerçek hasta / vaka örneklerini içeren, hastaların nütrisyonel seyirlerine kaynaklık edebilecek bilimsel bir modül.

LİTERATÜR GÜNDEMİ En güncel literatürlerin hekimler tarafından derlenip yorumlandığı, her ay yeni ve güncel literatürlerin ekleneceği bilimsel bir kaynak.

KABICAST Podcast serilerinin yer aldığı bilimsel alan.

ETKİNLİK TAKVİMİ Hızlıca geçmiş ve gelecek etkinliklere ulaşılmasına ve gelecek etkinliklerin kişisel takvimlere kolayca eklenmesine olanak sağlayan özellik.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.