Haberler

Actual Medicine

SIFI İlaç A.Ş Türkiye’deki Ruhsat Devirlerini Tamamladı

SIFI markasının lider ürünleri Netildex, Netira, Eyestil, Türkiye’de direkt olarak SIFI İlaç A.Ş. tarafından pazarlanacak.

Oftalmoloji alanının lider firması SIFI Spa tarafından yapılan açıklamada, ürünlerine ait ruhsat devirlerinin, eski distribütör fimadan, SIFI Group iştiraki olan SIFI İlaç A.Ş’ye devir işlemlerinin TİTCK tarafından onaylandığını bildirildi. Ruhsat devri tamamlanan ürünler, önceki distributörü tarafından, daha önce Türkiye pazarında çalışılmış olan Netira, Netildex, Eyestil, Prenacid ve Xanternet gibi ürünleri kapsıyor.

 

Oküler enfeksiyonların tedavisinde kullanılan Netira (netilmisin) ve enfeksiyonlara bağlı ön segment oküler inflamasyonlarında endike Netildex (netilmisin+deksametazon), multidoz ve prezervansız tekli formlar halinde piyasaya verilecek.

Kuru göz tedavisinde kullanılan suni gözyaşı Eyestil (Sodyum Hyaluronat), multidoz ve prezervansız formlar halinde piyasaya verilecek.

Oküler inflamasyonların tedavisinde endike Prenacid (desonide) ise göz damlası ve göz pomadı formlarında piyasaya verilecek.

Bu ilaçlara ek olarak Xanternet ve Ad­ru­sen ile ilaç, tıbbi cihaz ve göz vitaminleri ile birlikte kapsamlı bir ürün gamına sahip olan SIFI İlaç, satış izinlerin tamamlanması ile kısa süre içinde Avrupa’nın en büyük 6. ilaç pazarı olan Türkiye’de ürünlerin satış, pazarlama ve dağıtımına başlamayı hedefliyor.

Satış ve pazarlama ekibi de dahil, Türkiye organizasyonu kurulum hazırlıklarını tamamlama aşamasına gelen SIFI İlaç, startejileri çerçevesinde geliştirmiş olduğu dijital teknolojilerden yararlanarak, pazar penetrasyonu ve müşteriye erişimini de hızlandırmayı amaçlıyor.

SIFI CMO’su Gilberto Dalesio yaptığı açıklamada, alınan ruhsat onaylarının SIFI’nin Avrupa’daki rekabetçi konumunu güçlendirmesi açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtirken, geçmiş distribütör firma TEKA İlaç’a, SIFI ürünlerinin Türkiye’de bilinen ve tercih edilen ürünler olması için göstermiş oldukları gayret ve çalışmalar için teşekkür etti.

SIFI İlaç Genel Müdürü Nahide Sarışın, “En sık karşılaşılan oküler rahatsızlıkların tedavisinde bilinen ve tercih edilen ürünleri piyasaya sunmaya devam edecekleri için çok mutlu olduklarını, SIFI’nin güçlü Ar-Ge’si sayesinde yeni ürünlerle pazardaki ihtiyaçları karşılayarak SIFI’nin Türkiye pazarına verdiği önemi göstereceklerini” belirtti.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.