Haberler

Actual Medicine

Astellas İlaç Türkiye, 10. Yılını 10 Okulu Yenileyerek Kutladı!

Astellas İlaç Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile yürüttüğü “10. Yılda 10 Okul Yenileme” projesini tamamladı. Çalışanlarının gönüllü emekleri ve Toplum Gönüllüsü gençlerin katkıları ile 10 farklı şehirde 10 okul yenileyen Astellas İlaç Türkiye, 512 öğrencinin hayatına dokunduğu sosyal sorumluluk projesiyle eğitim dünyasına değer kattı.

Astellas İlaç’ın Türkiye’deki 10. yılına özel hayata geçirilen projede, Toplum Gönüllüsü gençlere yapılan çağrı ile Türkiye’nin farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi okullar titizlikle belirlendi. Proje kapsamında, ihtiyaca göre; okulların iç ve dış duvar boyamalarından eğitsel çizimlerle süslenmesine ve ders masalarının tamirine, okul bahçesinin düzenlenmesinden ağaç dikimine kadar birçok çalışma gerçekleştirildi. Gönüllülerin ve Astellas çalışanlarının yanı sıra okul öğretmenlerinin ve öğrencilerinin de keyifle katıldığı yenileme çalışmaları kurum kültürünü sağlamlaştırırken ülke ekonomisine de katkı sağladı.

Projede sırasıyla Şanlıurfa, Sivas, Adıyaman, Samsun, Van, Tokat, Elâzığ, Bitlis ve Balıkesir şehirlerindeki birer köy okulunda yenileme çalışmaları yapıldı. Son olarak Sakarya’daki bir okulda yapılan yenileme çalışmaları ile 10 okul hedefine ulaşan proje; bir araya getirdiği Astellas çalışanları, gönüllüler, okul öğretmenleri, öğrencileri ve velileri için paylaşıma ve birlikte çalışmaya dayanan bir ortam yaratırken; zaman zaman birlikte yapılan müziklerle, zaman zaman oynanan bahçe oyunlarıyla güzel anılar bıraktı.

 

Proje kapsamında yürütülen çalışmalarla 18.648 km. yol katedilerek toplamda 512 öğrenciye ulaşıldı. Astellas İlaç Türkiye çalışanları büyük bir heyecan ve keyifle gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesinin yorgunluğunu atarken, şirket olarak 10. yıllarını bu şekilde kutlamanın gururunu yaşadılar.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.