Haberler

Actual Medicine

Boehringer Ingelheim, “Global Destek Programı” ile COVID-19 Mücadelesi Çabalarını Artırıyor

COVID-19 mücadelesine verdiği desteği büyük ölçüde artıran araştırma odaklı ilaç şirketi Boehringer Ingelheim; dünya çapında ihtiyacı olan sağlık kurumlarına ve topluluklara daha fazla finansal yardım, koruyucu malzeme ve ilaç bağışı ulaştırmak amacıyla bir Global Destek Programı oluşturdu.

İnsan ve hayvan sağlığını ve yaşam kalitesini geliştirme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren araştırma odaklı bir ilaç şirketi olarak, hastalara ve hastaların bakımlarını üstlenen kişilere yardım eli uzatmaya çok önem verdiklerini vurgulayan Boehringer Ingelheim Yönetim Kurulu Başkanı Hubertus von Baumbach, “Pek çok çalışanımız Global Destek Programı’na katılmak istiyor. Biz de gönüllü çalışmalara katılmak isteyenlere ücretli izin imkanı tanıyoruz. Program kapsamında; bağış gibi önemli destekler sunuyor, bilimsel projelerde yer alıyor, 10 yıldır ilişkimiz olan Kenya ve Hindistan’ın gelişen bölgelerindeki topluluklara yardım götürüyoruz. Bunların yanı sıra ilaç üretimimizin sürdürülmesini sağlamak için özveriyle görev yapan çalışma arkadaşlarımızda gördüğüm motivasyon da COVID-19 hastalığından mustarip sayısız insana adanmıştır. Hastalara ve sevdiklerine en iyi dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Boehringer Ingelheim, ilk olarak Ocak ayında Çin’in hastalıktan en çok etkilenen bölgeleri için 1 milyon Euro tutarında bir bağış programı başlatmıştı. Şirketin dünya çapında ihtiyacı olan sağlık kurumlarına ve topluluklara daha fazla finansal yardım, koruyucu malzeme ve ilaç bağışı ulaştırmak amacıyla oluşturduğu Global Destek Programı ile yerel yardım amaçlı global destek fonu 5,8 milyon Euro’ya yükseldi.

Boehringer Ingelheim tarafından oluşturulan ve Ocak ayından bu yana 11 bin laboratuvar saatten uzun süredir COVID-19 araştırmaları yürüten 100’den fazla bilim insanının oluşturduğu uluslararası IMI CARE Konsorsiyumu’nun genişlemesi bekleniyor. Gönüllü çalışmalara katılmak isteyen 51 bin Boehringer Ingelheim çalışanına 10 güne kadar ücretli izin verilecek. Hindistan ve Kenya’daki “Daha Fazla Sağlık” (Making More Health) toplulukları ve sosyal girişimciler için 580 bin Euro yardım fonu tahsis edildi. Global Destek Programı kapsamındaki çeşitli COVID-19 girişimleri hakkında daha fazla bilgi için: https://www.boehringer-ingelheim.com/covid-19.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.