Haberler

Actual Medicine

Astellas İlaç Türkiye, “En İyi İşverenler” Listesinde!

Astellas İlaç Türkiye, insan odaklı kurum kültürü ve yönetim anlayışıyla Great Place to Work® Enstitüsü tarafından her yıl belirlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde orta büyüklükteki ilk 10 iş yeri arasında yerini aldı.

Great Place to Work Enstitüsü tarafından düzenlenen “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesine adını yazdıran Astellas İlaç Türkiye’nin Genel Müdürü Mark Dekker, “Astellas İlaç Türkiye olarak tüm fonksiyonlarda ve her seviyedeki çalışanlarımızın bağlılığı, katılımı ve tutkusu sayesinde bu listede yerimizi almayı başardık. Böyle harika insanlara ve takım ruhuna sahip bir şirketin genel müdürü olmak gurur ve sevinç kaynağı” dedi.

“Beraber yol aldığımız tüm çalışanlarımızla bu başarıya ulaştık”

Hasta odaklılık, sahiplenme, açıklık ve dürüstlük kavramları üzerine kurulmuş “Astellas Way” kültürünün, her bir çalışan tarafından içselleştirilmesini ve bu değerlere uygun hareket etmelerini benimseyen Astellas İlaç Türkiye, çalışanlarının mevcut kurum kültürü hakkındaki algılarının ölçümlendiği “Trust Index© Çalışan Anketi”ni başarıyla tamamladı. İK uygulamalarının bütününün analiz edildiği “Culture Audit© İş yeri Kültürü” analizlerinde de firma, çalışanların motivasyonu ve kariyer gelişimleri için yapılan özel programlar ve uygulamalar ile öne çıktı.

Ortak hedefler doğrultusunda, beraber yol aldıkları tüm çalışanlarıyla bu başarıya ulaştıklarını söyleyen Astellas İlaç Türkiye Genel Müdürü Mark Dekker, listede yer almaktan dolayı gurur duyduğunu vurguladı. Dekker ayrıca; “İyi bir şirket ile harika bir şirket arasındaki farkı insanlar ve kültürün tanımladığına inanıyorum. Türkiye ekibimiz, her biri birbirinden kıymetli, gelişen zihin yapısına sahip, yetkinliklerini her geçen gün daha da artırmaya istekli ve işini son derece tutkuyla yapan çalışanlarımızdan oluşuyor. Geri bildirimin ve iş birliğinin öneminin farkında olan, insan odağı oldukça yüksek bir kurumsal kültüre sahibiz. Bu kültürü tüm çalışanlarımızla birlikte oluşturduk” dedi.

Türkiye’de organ nakli (transplantasyon), üroloji, onkoloji ve anti-infektif alanlarında yoğun olarak faaliyet gösteren Astellas İlaç Türkiye’nin, 2008 yılında 3 kişi ile yola çıktığını ifade eden Dekker, insanlara yatırım yaparak hastaların ihtiyaç duydukları tedaviyi onlara ulaştırma tutkusuyla ve güçlü iş birlikleriyle daha da büyümeyi hedeflediklerinin altını çizdi.

Dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma

Great Place to Work® Enstitüsü, her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dahil ettiği analizleri ile kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırmaları yapıyor. Enstitü ayrıca güçlü kurum kültürüne sahip olan ve çalışanları tarafından en iyi işveren olarak tanımlanan şirketleri ödüllendiriyor ve sertifikalandırarak kamuoyu ile paylaşıyor.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.