Haberler

Actual Medicine

Chiesi Global Nadir Hastalıklar Bölümü Kuruldu

Chiesi Global Nadir Hastalıklar Bölümü, lizozomal depo hastalıkları başta olmak üzere hematoloji ve oftalmolojiye ağırlık verecek şekilde, nadir hastalık topluluklarını desteklemek amacıyla Chiesi Grubu’nun tüm kaynaklarını kullanacak. Araştırma ve geliştirme odaklı uzmanlaşmış bu yeni bölüm, Chiesi’nin hastalar için daha parlak bir gelecek oluşturmaya adanmışlığına dikkati çekiyor.

Bölümün açılışı ile ilgili olarak Chiesi Global Nadir Hastalıklar Başkanı Giacomo Chiesi şu açıklamalarda bulundu: “Chiesi Grup, nadir hastalıklarla yaşayan insanların karşılanmamış ihtiyaçlarını karşılamak için yenilikçi terapileri keşfetme, geliştirme ve hizmete sunma alanında uzun ve başarılı bir geçmişe sahiptir. Chiesi Global Nadir Hastalıklar birimiyle, tüm dünyada nadir hastalıklardan etkilenen bireyleri ve ailelerini destekleme çabalarımızı yeniden tasarlayıp güçlendirerek bu konuyu yepyeni bir seviyeye taşıyoruz. Nadir hastalıklara odaklanan en önemli yıllık toplantılardan biriolan WORLD Symposium’dan önce bu bölümü resmi olarak açıyoruz. Toplantıda, lizozomal depo hastalıkları ile daha geniş nadir hastalık topluluklarının pek çok üyesi ile görüşebilmek, bu bölüme dair umutlarımızı ve hedeflerimizi dile getirmek, araştırma ve hasta odaklı iş birliği yapma fırsatlarını tespit etmek için sabırsızlanıyoruz.

Chiesi Grubu, ABD dışındaki belirli pazarlarda lizozomal depo bozuklukları alfa-mannosidoz ve nefropatiksistinoz tedavilerini pazarlamaktadır. Şirket ayrıca LSD'lerin ve diğer nadir hastalıkların tedavisine yönelik yenilikçi tedavilerin yer aldığı bir ürün yelpazesi oluşturmakta ve geliştirmektedir. 2018 yılında Chiesi, şu anda geliştirme aşamasında olan ve onaylanması halinde Fabry hastalığının potansiyel tedavisinde kullanılacak olan pegunigalsidazalfa'nın (veya PRX-102) ticari haklarını ABD'de almıştır. PRX-102 şu anda Faz-3 klinik çalışmalarında değerlendirilmektedir. Bu endikasyonda şu ana kadar PRX-102’nin etkinliği ve güvenliği Amerikan Gıda ve İlaç Ku ru mu tarafından incelenmiş ya da onaylanmış değildir. Şubat 2019’da Chiesi, Ulusal Nadir Bozukluklar Örgütü (NORD) Kurumsal Konseyi’ne de katılmıştır.

GERİ DÖN

Gizlilik Beyanı

Yazarlar, Actual Medicine dergisi tarafından yukarıda istenen bilgileri sisteme yüklemeyi kabul ederler. Actual Medicine, kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliğini koruyacaktır. Herhangi bir kişisel bilgi sadece bu dergi ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Bu bilgiler başka amaçlarla kullanılmayacak ve üçüncü taraflarla paylaşılmayacaktır. Tek istisna, mahkeme kararları, taleplere karşı savunma hakları, yasadışı faaliyetlerden korunma ve benzeri yasal durumlardır.
Yazarlar; dergideki yenilikler, sağlık dünyasındaki gelişmeler, kongreler, sempozyumlar, toplantılar, seminerler ve farmakolojik gelişmeler hakkında Actual Medicine dergisinden gönderilecek yazılı, sözlü ve görsel bilgilendirme e-postası almayı kabul eder.