Haberler

Actual Medicine

Berko Çocuk Tiyatrosu Karamanlı Çocuklarla Buluştu

Topluma ve sanata katkı sağlayan projeler üreten Berko İlaç, bu yaklaşımından yola çıkarak kurduğu Berko Çocuk Tiyatrosu ile dört sezondur çocuklar ve onların aileleriyle buluşuyor. “Berfu’nun Rüyası”nı Anadolu turnesi kapsamında eczacı odaları iş birliği ile çocuklarla buluşturmayı hedefleyen Berko Çocuk Tiyatrosu, ilk davetini Karaman Eczacı Odası Başkanı Ecz. Azime Kağnıcı’dan aldı. Gerçekleştirilen iş birliği kapsamında, Berfu’nun Rüyası oyunu Karaman Güzel Sanatlar Lisesi’nde gösterime sunuldu. Aynı gün sahnelenen iki oyunla toplam 700 çocuğa ulaşan Berko Çocuk Tiyatrosu, çocukların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Berko Çocuk Tiyatrosu ekibi, oyun sonrasında güzel sanatlar lisesi öğrencileri ile sanat üzerine bir de söyleşi gerçekleştirdi ve bu doğrultuda çocuklarda farkındalık yaratılmasına aracı

oldu. İlk olarak seyircisiyle 2014-2015 tiyatro sezonunda buluşan Berko Çocuk Tiyatrosu’nun ilk oyunu “Berfu’nun Rüyası”, Türkiye’de bütün iller kapsamında okullarda, belediyelerde, kültür merkezlerinde ve çeşitli sahnelerde oynanıyor. Şimdiye kadar 54 farklı sahnede toplamda 100 oyun oynayan ve on binden fazla çocuğa erişen Berko Çocuk Tiyatrosu, çocuklara ve onların ailelerine ücretsiz olarak ulaşıyor ve ulaşmaya devam ediyor. Berko Çocuk Tiyatrosu, 2016 yılında “Uluslar arası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri-ICSR” kapsamında “kültür ve sanat” kategorisinde ödüle layık görüldü.Deniz Yeşil Mavi’nin yönetmenliğini yaptığı “Berfu’nun Rüyası” tek perdelik gösterimde; Aykut İspir, Çağla Buldak, Deniz Özbay ve Mukaddes Kurmuş rol alıyor.

GERİ DÖN